WWW.PAPER.AL
© COPYRIGHT 2012
Krijuar nė partneritet me anėtarėt e Grupit pėr Siguri dhe Barazi Gjinore *
PARTNERET
* Grupi pėr Siguri dhe Barazi Gjinore ėshtė grup shumėaktorėsh, i cili udhėhiqet nga organizata UN Women dhe pėrbėhet nga organizatat e grave (Kvinna til Kvinna, Rrjeti i Grave tė Kosovės, Qendra Kosovare pėr Studime Gjinore), institucionet kosovare (Agjencia pėr Barazi Gjinore, Grupi Parlamentar i Grave, Policia e Kosovės, Ministria e Punėve tė Brendshme) dhe organizatat ndėrkombėtare (UNMIK-u, UNDP-ja, UNICEF-i, UN-HABITAT-i, ZKLDNj-ja, FKBP-ja, OBSh-ja, UNOPS-i, UNHCR-ja, UN Women, Zyra e BE-sė, EULEX, OSBE-ja dhe KFOR-i)
Mohimi i pėrgjegjėsisė - Entiteti i Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara pėr Barazi Gjinore dhe Fuqizim tė Grave (UN Women), nuk garanton vėrtetėsinė, saktėsinė, ose vlefshmėrinė e komenteve tė postuara nė kėtė web faqe apo web faqe tė medieve sociale tė ndėrlidhura (blogjet, rrjetet sociale, tabelat e mesazheve / forumet, etj.). Pėrdoruesit nuk duhet tė postojnė material qė ėshtė i pahijshėm, shpifės, kėrcėnues, ngacmues, abuziv, qė nxit urrejtje apo ėshtė i turpshėm ndaj ndonjė personi ose subjekti. UN Women rezervon tė drejtėn pėr tė fshirė apo redaktuar ēdo koment qė konsiderohet si i papėrshtatshėm ose i papranueshėm.